Jaki kolor i fakturę mogą mieć produkty z betonu płukanego?
Beton płukany to materiał używany do produkcji elementów małej architektury, często spotykanych w przestrzeniach miejskich. Są to donice, słupki, kosze i ławki, które podnoszą estetykę miejsc rekreacji i czynią je bardziej przyjaznymi dla mieszkańców. Aby jednak tak się stało, najpierw trzeba wybrać kolor i fakturę betonu płukanego, z którego powstaną wspomniane elementy. Jaki zatem mamy wybór?
Beton płukany. Faktura i kolorystyka
Beton płukany zawdzięcza swoje właściwości procesowi produkcji, w wyniku którego kruszywo zostaje odsłonięte poprzez wypłukanie wierzchniej warstwy cementu i piasku. Dzięki temu na powierzchni płyt betonowych widoczne są drobne kamyki lub grys. Na fakturę i powierzchnię płyty z betonu można wpłynąć poprzez dobór uziarnienia. Beton płukany występuje w wielu ciekawych odcieniach i strukturach.
Producentem elementów z betonu płukanego jest firma Investim, której wyroby spotkać można w wielu miastach na terenie całego kraju. Producent betonu architektonicznego oferuje unikalne wyroby wytwarzane metodą manualną. W ofercie firmy dostępne są różne faktury betonowych powłok, przede wszystkim grys, żwir i mix kruszyw. Frakcje mogą mieć wielkość od 2 do 9 mm, a powłoki występują w kolorystyce nawiązującej do naturalnych barw. A zatem wybierać można spośród odcieni szarości, bieli, grafitu, beżu, czerni, brązu i żółci. Beton może być także zabarwiony na zupełnie inny kolor, na specjalne zamówienie inwestora.
Jeśli chodzi o faktury, to wybór jest równie duży. Poza wspomnianym wcześniej żwirem, beton płukany może mieć wykończenie granitowe i kwarcytowe. Dostępne są także struktury imitujące sjenit, amfibolit.
Produkty z betonu płukanego
Beton płukany to dokonały surowiec stosowany do produkcji elementów małej architektury. Nie tylko jest wytrzymały, ale także idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy, jakie obowiązują podczas projektowania stylowych i spójnych wizualnie miejskich przestrzeni. Ponadczasowy i uniwersalny charakter betonu pozwala wkomponować małą architekturę w otaczającą ją przestrzeń, co ma znaczenie w przypadku na przykład koszy, słupków czy też stojaków na rower. Beton architektoniczny wyróżnia się nie tylko prostotą i funkcjonalnością, ale także odpornością na czynniki atmosferyczne, działanie ognia i wilgoć. Produkty z betonu płukanego, jakie występują w miejskich przestrzeniach, wolne są od sztucznych barwników i chemikaliów. Dzięki rozmaitej kolorystyce i strukturze idealnie można je dopasować do istniejącej architektury.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana