Zastosowania betonu towarowego
Czy wiesz, że beton towarowy jest obowiązkową pozycją na liście niezbędnych materiałów na budowie? Mimo jego licznych zastosowań i wyjątkowych właściwości, w dalszym ciągu jest zastępowany przez bezużyteczne i niskiej jakości własnoręcznie wykonane mieszanki w niewielkiej betoniarce. Korzystniej jest sięgnąć po gotowy produkt i uniknąć późniejszych wzmożonych kosztów napraw. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jakie zastosowanie ma beton towarowy.
Dlaczego korzystnym rozwiązaniem jest wybór betonu towarowego?
Beton towarowy produkuje się w węzłach betoniarskich, a później na plac budowy transportowany jest w formie gotowej mieszanki. Tym samym, jego wytwarzaniem zajmują się profesjonalne firmy, takie jak betoniarnia Stambet-Bud w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki temu ma on odpowiednie parametry, a sam sposób jego produkcji być zgodny z normą PN-EN 206-1.
Ze względu na różne rodzaje betonu towarowego, w zależności od potrzeb może on różnić się właściwościami i zastosowaniem, np. wytrzymałością na ściskanie. Niemniej, do jego powstania niezbędne jest stworzenie mieszanki z kruszywa piasku i żwiru, wody, cementu, a także dodatków uszlachetniających.
Czym wyróżnia się beton towarowy oraz jakie ma zastosowanie?
Beton towarowy z Grodziska Mazowieckiego wyróżnia się trwałością, plastycznością i korzystną ceną. Dzięki temu jest to materiał często wykorzystywany podczas prac budowlanych.
Ten typ betonu idealnie nadaje się do wznoszenia elementów nośnych, budowy dróg, a także w zależności od mieszanki, można z niego stworzyć m.in.:
prefabrykaty;
posadzki;
fundamenty;
stropy;
schody;
ściany;
ogrodzenia;
pustaki;
bloczki budowlane.
W tych celach zazwyczaj stosowane są dwie klasy betonu towarowego: C12/15 oraz C16/20. Inne z kolei będą odpowiednie do nawierzchni dróg i budowy piwnic, aczkolwiek w drugiej sytuacji zachodzi konieczność uszlachetnienia materiału w celu nadania właściwości wodoodpornych.
Tym samym przyjmuje się, że beton towarowy to materiał niezbędny przy wytwarzaniu wszelkich elementów konstrukcyjnych obiektów, w tym dróg, domów i innych budynków. Charakteryzuje się wytrzymałością i jest podstawą wszelkich elementów nośnych ze względu na swoją trwałość. Wszystkie te cechy sprawiają, że ma on szerokie zastosowanie w budownictwie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana